NAJŚWIEŻSZE NEWSY

Udana akcja krwiodawstwa w Kleszczowie

3 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Ze względu na pandemię i liczne kwarantanny, coraz trudniej jest pozyskać krew, na którą zapotrzebowanie wcale nie maleje. Stąd inicjatywa klubu HDK w Kleszczowie zorganizowania akcji, której celem było uzupełnienie dramatycznych braków w regionalnym banku krwi. Życiodajny płyn postanowiło oddać ponad 30 osób.

Ból zęba sprawdzianem cierpliwości pacjenta

3 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Korzystanie z opieki zdrowotnej w dobie pandemii koronawirusa wymaga ogromnej cierpliwości i wyrozumiałości. Lekarze specjaliści stosują teleporady, od nich też zależy, czy z pacjentem trzeba spotkać się na żywo. O tym, jak ciężko dostać się chociażby do stomatologa, i to z bólem zęba, na własnej skórze przekonała się mieszkanka gminy Kodrąb w powiecie radomszczańskim.

Kwarantanna poza domem? Znamy miejsca w Radomsku

3 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Okazuje się, że nie ma przeciwwskazań do podawania miejsc kwarantanny zbiorowej. Powiat radomszczański dopiero po naszych wielokrotnych interwencjach zdecydował się poinformować, jakie miejsca zostały wytypowane. Miejsca, za które sam płaci – nie uzyskując, póki co, żadnego dofinansowania z zewnątrz.

Akcja dezynfekcja w Piotrkowie Tryb.

2 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Epidemia to czas wyjątkowy, w którym wdrażane są wyjątkowe środki ostrożności i ochrony ludności. W Piotrkowie Trybunalskim nie tylko komunikacja miejska podlega dezynfekcji. Dezynfekowane są przystanki miejskiej komunikacji czy parkomaty.

Produkcja przyłbic 3D dla szpitala

2 kwietnia 2020, kategorie: Kultura

W czasie pandemii koronawirusa na wsparcie służby zdrowia decyduje się coraz więcej ludzi, instytucji i firm. Poza szytymi na szeroką skalę maseczkami materiałowymi coraz popularniejszy staje się druk 3D. W Radomsku firma Green Park tworzy ochronne przyłbice dla Szpitala Powiatowego w Radomsku – oczywiście za darmo.

Sieć sklepów na telefon

2 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Bez wychodzenia z domu można zrobić zakupy? Tak i to nie tylko te podstawowe. Baza sklepów dostarczających towary do domów mieszkańców powiatu radomszczańskiego stworzona przez starostwo rozrasta się a niektóre placówki także na własną rękę wywieszają ogłoszenia o tym, że produkty dowiozą lub dostarczą za pomocą paczki.

Targowanie wznowione

2 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Miejskie targowisko w Radomsku ponownie działa – z ograniczeniami, tylko jeden dzień w tygodniu, ale daje klientom możliwość zrobienia zakupów, w szczególności spożywczych.

Kleszczów pomaga szpitalom w walce z pandemią

1 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Pięć podmiotów leczniczych z terenu województwa łódzkiego uzyskało wsparcie na zakup sprzętu i środków niezbędnych do walki z koronawirusem. 2,2 mln zł na ten cel wygospodarował samorząd Kleszczowa.

Większa izolacja = większe bezpieczeństwo

1 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w walce z koronawirusem. W nowej rzeczywistości radzić muszą sobie mieszkańcy i przedsiębiorcy, bo zarówno na jednych jak i drugich nałożono wiele nakazów, niektórym wręcz zabroniono prowadzenia działalności.

Widzialna Ręka w Piotrkowie Tryb.

31 marca 2020, kategorie: Kurier

Potrzebne są zakupy, trzeba wykupić leki lub wyjść z psem a nawet załatwić sprawną lodówkę … w takich codziennych sprawach osoby starsze, które obecnie powinny zostać w domach czy osoby o obniżonej odporności oraz te w kwarantannie wspierają w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie wolontariusze Widzialnej Ręki. Akcję zaczęli rozkręcać 2 tygodnie temu pomoc jest już […]

Bądź z nami na bieżąco

Pogoda Radomsko z serwisu