NAJŚWIEŻSZE NEWSY

Szkolenia dla przedsiębiorców

27 maja 2020, kategorie: Kurier

Czterech partnerów, jeden cel – pomoc przedsiębiorcom. W gminie Bełchatów jeszcze przed pandemią koronawirusa zainaugurowano projekt mający na celu lepsze odpowiadanie na ich potrzeby. Gdy pandemia wybuchła, z pomysłu nie zrezygnowano, a jedynie dostosowano go do obecnych warunków.

Koronawirus w piotrkowskim szpitalu

26 maja 2020, kategorie: Kurier

U jednego z pracowników Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Tryb. stwierdzono zakażenie koronawirusem. Osoba ta pracowała na oddziale wewnętrznym.

Będą walczyć z oszustami. Dorabiają się na pandemii

26 maja 2020, kategorie: Kurier

W każdym nieszczęściu znajdzie się ktoś, kto będzie chciał je wykorzystać. Nie inaczej jest w przypadku pandemii koronawirusa. W sieci pojawiają się oferty cudownych lekarstw, oszuści chcą wyłudzić pieniądze nie metodą na wnuczka, a na koronawirusa, a będący w trudnej sytuacji finansowej padają ofiarą nieuczciwych firm pożyczkowych. Walkę z takimi praktykami zapowiada UOKiK.

Pacjenci z Drzewicy wypisani, z Kleszczowa jeszcze nie wszyscy

25 maja 2020, kategorie: Kurier

Pensjonariusze z Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy już w swojej placówce – testy potwierdziły, że wygrali walkę z koronawirusem, nic nie stało więc na przeszkodzie, by ze Szpitala Powiatowego w Radomsku ich wypisać.

Bez przejazdu? Pandemia pokrzyżowała plany związane z A1

21 maja 2020, kategorie: Kurier

Wiadukt nad trasą A1 w ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim łączący miasto z terenem gminy Grabica jest już gotowy. Radość mieszkańców z jego korzystania nie nastąpi szybko – przeprawa otwarta będzie najwcześniej w połowie lipca. Radości nie ma a w zamian pojawia się złość, bo mimo braku zezwoleń na oddanie wiaduktu zamknięty niebawem zostanie […]

Będzie kładka nad Pilicą w Sulejowie

19 maja 2020, kategorie: Kurier

Kładka pieszo-jezdna zostanie zbudowana nad Pilicą w Sulejowie. Dzięki tej inwestycji znacznie poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców.

Złe prognozy dla sulejowskiego zalewu

1 maja 2020, kategorie: Kurier

Ubiegłoroczny sezon nad Zalewem Sulejowskim nie sprzyjał ani żeglarzom, ani motorowodniakom. Susza spowodowała drastyczny spadek poziomu wody. W tym roku miłośnicy sportów wodnych oraz innych form wypoczynku nad zalewem obawiają się, że sezon będzie podobny albo jeszcze gorszy.

Milionowa inwestycja w Łękińsku w gm. Kleszczów

1 maja 2020, kategorie: Kurier

Ponad 25 mln zł na remont drogi – co prawda przebiega przez gminę, ale jest traktem powiatowym. Właśnie tyle, na największą w tym roku inwestycję, zdecydowała się przeznaczyć gmina Kleszczów. Remont drogi w Łękińsku już trwa. Zakaz poruszanie się po niej będzie obowiązywać przez ponad rok.

Drzewa na ul. Reymonta w Radomsku do wymiany

28 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Ulica Reymonta w Radomsku dopiero co oddana do użytku po małej rewitalizacji a już będzie trzeba ją poprawiać? Chodzi o drzewa. Zasadzono nie te, które były w projekcie. Magistrat skierował do wykonawcy pismo o ich wymianę.

Ewakuacja DPS-u w Kleszczowie

22 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Z powodu koronawirusa Dom Pomocy Społecznej św. Barbary w Kleszczowie został ewakuowany. Podopiecznych przetransportowano do szpitali w Zgierzu Bełchatowie, Tomaszowie Mazowieckim i Radomsku. W placówce przebywało prawie 60 osób – łącznie pensjonariuszy i pracowników. Zdecydowana większość jest zarażona wirusem. Zakażeni to osoby od w wieku od 53 do 97 lat.

Bądź z nami na bieżąco

Pogoda Radomsko z serwisu