NAJŚWIEŻSZE NEWSY

Szkolenia dla przedsiębiorców

27 maja 2020, kategorie: Kurier

Czterech partnerów, jeden cel – pomoc przedsiębiorcom. W gminie Bełchatów jeszcze przed pandemią koronawirusa zainaugurowano projekt mający na celu lepsze odpowiadanie na ich potrzeby. Gdy pandemia wybuchła, z pomysłu nie zrezygnowano, a jedynie dostosowano go do obecnych warunków.

Koronawirus w piotrkowskim szpitalu

26 maja 2020, kategorie: Kurier

U jednego z pracowników Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Tryb. stwierdzono zakażenie koronawirusem. Osoba ta pracowała na oddziale wewnętrznym.

Pacjenci z Drzewicy wypisani, z Kleszczowa jeszcze nie wszyscy

25 maja 2020, kategorie: Kurier

Pensjonariusze z Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy już w swojej placówce – testy potwierdziły, że wygrali walkę z koronawirusem, nic nie stało więc na przeszkodzie, by ze Szpitala Powiatowego w Radomsku ich wypisać.

Bez przejazdu? Pandemia pokrzyżowała plany związane z A1

21 maja 2020, kategorie: Kurier

Wiadukt nad trasą A1 w ulicy Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim łączący miasto z terenem gminy Grabica jest już gotowy. Radość mieszkańców z jego korzystania nie nastąpi szybko – przeprawa otwarta będzie najwcześniej w połowie lipca. Radości nie ma a w zamian pojawia się złość, bo mimo braku zezwoleń na oddanie wiaduktu zamknięty niebawem zostanie […]

Będzie kładka nad Pilicą w Sulejowie

19 maja 2020, kategorie: Kurier

Kładka pieszo-jezdna zostanie zbudowana nad Pilicą w Sulejowie. Dzięki tej inwestycji znacznie poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców.

Koronawirus w DPS w Piotrkowie

6 maja 2020, kategorie: Kurier

Wirusa, be zobjawowo, przechodziła salowa. Obecnie badani są pozostali pracownicy i pensjonariusze.

Kiepski sezon na Zalewie Sulejowskim

4 maja 2020, kategorie: Kurier

O miesiąc później niż zwykle wystartował sezon żeglarski na Zalewie Sulejowskim. Majowy weekend to był czas kiedy w portach większość łódek stałych bywalców była już zwodowana – bo nad zalewem łodzie wodowane były już w połowie kwietnia. W tym roku obostrzenia związane z epidemią zrobiły swoje i dopiero na majówkę zaczęli pojawiać się miłośnicy żagli, […]

Złe prognozy dla sulejowskiego zalewu

1 maja 2020, kategorie: Kurier

Ubiegłoroczny sezon nad Zalewem Sulejowskim nie sprzyjał ani żeglarzom, ani motorowodniakom. Susza spowodowała drastyczny spadek poziomu wody. W tym roku miłośnicy sportów wodnych oraz innych form wypoczynku nad zalewem obawiają się, że sezon będzie podobny albo jeszcze gorszy.

Milionowa inwestycja w Łękińsku w gm. Kleszczów

1 maja 2020, kategorie: Kurier

Ponad 25 mln zł na remont drogi – co prawda przebiega przez gminę, ale jest traktem powiatowym. Właśnie tyle, na największą w tym roku inwestycję, zdecydowała się przeznaczyć gmina Kleszczów. Remont drogi w Łękińsku już trwa. Zakaz poruszanie się po niej będzie obowiązywać przez ponad rok.

Bądź z nami na bieżąco

Pogoda Radomsko z serwisu