NAJŚWIEŻSZE NEWSY

Wsparcie dla biznesu

9 lipca 2020, kategorie: Kurier

W województwie łódzkim trwa cykl spotkań „Wsparcie dla biznesu”. O dotacjach i preferencyjnych pożyczkach dla firm w Bełchatowie mówili dyrektorzy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lodzi oraz Centrum Obsługi Przedsiębiorców.

Na kąpielisku „Słoneczko” wypoczynek pod okiem ratowników

6 lipca 2020, kategorie: Kurier

Wakacje to czas odpoczynku nad wodą, niestety, coraz częściej z tragicznym finałem. Do utonięć w ostatnich dniach doszło w Drzewicy, Miedznej Murowanej, Bronisławowie i Tomaszowie Mazowieckim. By do takich zdarzeń nie dochodziło, potrzebne są zdrowy rozsądek i nadzór ratowników nad kąpieliskiem. W miniony weekend do krótkiej listy takich bezpiecznych miejsc dołączył Piotrków Trybunalski, gdzie funkcjonowanie […]

Pomazali banery Dudy

6 lipca 2020, kategorie: Kurier

Zniszczone, zerwane i pomazane plakaty czy banery – takiego kolorytu nabiera kampania prezydencka w Piotrkowie Trybunalskim i w powiecie piotrkowskim. Stop hejtowi powiedział poseł PiS Grzegorz Lorek który złożył zawiadomienie o niszczeniu materiałów wyborczych.

Zniszczone banery Trzaskowskiego – sprawa trafia na policję

6 lipca 2020, kategorie: Kurier

„Nie” wyborczym wandalom mówią przedstawiciele lokalnych struktur PO w Radomsku. Podczas spotkania z dziennikarzami wyliczali, że plakaty kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego są niszczone i kradzione. O sprawie postanowili powiadomić policję.

Przejazd przez budowaną A1 zamknęli, ale wiadukt już jest

1 lipca 2020, kategorie: Kurier

Pierwszy wiadukt nad powstającą autostradą A1 w Piotrkowie Trybunalskim gotowy i – co najważniejsze – oddany do użytku. We wtorek późnym popołudniem zamknięto tymczasowy przejazd przez trasę. Gdyby nowego wiaduktu nie udało się szybko udostepnić, kierowcom zostałby przejazd przez i tak korkujące się tymczasowe rondo wokół budowanego węzła przy wyjeździe z Piotrkowa w stronę Bełchatowa.

Łapali wiatr w żagle

30 czerwca 2020, kategorie: Kurier

Na wodach Zalewu Sulejowskiego w Porcie u Bosmana odbyły się Regaty Żeglarskie. Dla miłośników łapania wiatru w żagle to sportowe emocje, adrenalina oraz aktywne spędzenie czasu.

W powiecie radomszczańskim wygrał prezydent

29 czerwca 2020, kategorie: Kurier

Andrzej Duda zwycięzcą pierwszej tury wyborów prezydenckich. W kraju zdobył ponad 43 procent głosów, drugi jest Rafał Trzaskowski z ponad 30 procentowym poparciem. Obaj zmierzą się w drugiej turze – 12 lipca. Gdyby decydować miały głosy z powiatu radomszczańskiego, Andrzej Duda już mógłby świętować zwycięstwo.

Szymon Hołownia z wizytą w Piotrkowie Tryb.

26 czerwca 2020, kategorie: Kurier

To ostatnia prosta. Kampania wyborcza dobiega końca. I to był ostatni czas, kiedy kandydaci jeszcze mogli przekonywać wyborców i przeciągać ich na swoją stronę. Na finiszu Szymon Hołownia odwiedził Piotrków Trybunalski.

Pieniądze dawno przyznane, teraz czas na „czeki”

25 czerwca 2020, kategorie: Kurier

Wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński, wręczył włodarzom gmin powiatu radomszczańskiego oraz miasta symboliczne czeki na dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych. Listy zadań powiatowych znane były już w kwietniu.

Autostrada powstaje bez opóźnień

23 czerwca 2020, kategorie: Kurier

Prace zaawansowane na około 40% i wszystko wskazuje na to, że terminy nie będą wydłużane. We wtorek na autostradzie A1 – odcinku między Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim, zorganizowano wyjazd studyjny. Można było przyjrzeć się, jak postępują prace, które, według zapewnień wykonawcy inwestycji, przebiegają zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Bądź z nami na bieżąco

Pogoda Radomsko z serwisu