NAJŚWIEŻSZE NEWSY

Wsparcie dla biznesu

9 lipca 2020, kategorie: Kurier

W województwie łódzkim trwa cykl spotkań „Wsparcie dla biznesu”. O dotacjach i preferencyjnych pożyczkach dla firm w Bełchatowie mówili dyrektorzy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lodzi oraz Centrum Obsługi Przedsiębiorców.

Ostatnia chwila na zaświadczenie

9 lipca 2020, kategorie: Kurier

Prawie tysiąc osób pobrało dotychczas zaświadczenie z radomszczańskiego magistratu o prawie do głosowania poza miejscem zamieszkania. Wybory już w najbliższą niedzielę, dlatego warto, aby mieszkańcy wybierający się na nie, a jednocześnie planujący urlop w tym czasie lub wyjazd weekendowy zabezpieczyli się w taki dokument do piątku.

Kampania na ostatniej prostej

9 lipca 2020, kategorie: Kurier

Obie partie do ostatniej chwili walczą o głosy wyborców. Zarówno przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, jak i Platformy Obywatelskiej w czwartek pojawili się na miejskim targowisku w Radomsku, żeby promować swoich kandydatów.

Są nowe drogi i skwer w centrum gminy

8 lipca 2020, kategorie: Kurier

Trzy ważne dla mieszkańców inwestycje oficjalnie oddano do użytku w gminie Gomunice. Z nowej nawierzchni cieszą się w Chrzanowicach, a w samych Gomuniach z wyremontowanego odcinka drogi oraz zmodernizowanego skweru.

Borys Budka w Radomsku

8 lipca 2020, kategorie: Kurier

Kandydatów swoich ugrupowań wspierają główni politycy. W środę do południa w Radomsku był premier, po południu przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Borys Budka w towarzystwie posłów oraz lokalnych działaczy PO spotkał się z mieszkańcami i dziennikarzami.

Premier z wizytą w radomszczańskim Famegu

8 lipca 2020, kategorie: Kurier

– Cieszę się że firmie takiej jak Fameg mogliśmy pomóc przetrwać kryzys związany z pandemią – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej wizyty w Radomsku. Podkreślił, że szybkie przyjęcie przepisów legislacyjnych było możliwe dzięki dobrej współpracy rządu z sejmem i prezydentem.

Nie chcą masztu telefonii komórkowej

7 lipca 2020, kategorie: Kurier

Mieszkańcy ulicy Paderewskiego w Radomsku, a także ulic w jej sąsiedztwie, sprzeciwiają się budowie w okolicy ich domostw nadajnika telefonii komórkowej. Domagają się zablokowania inwestycji i zaniechania planów jej budowy. Z pomocą radnego Dariusza Kopcia złożyli petycję do prezydenta oraz przewodniczącego rady miejskiej.

Absolutorium dla burmistrza Kamieńska

7 lipca 2020, kategorie: Kurier

Większością głosów radni w gminie Kamieńsk udzielili absolutorium burmistrzowi gminy Bogdanowi Pawłowskiemu. Zagłosowali też za dla wykonania budżetu za rok poprzedni. Sesja absolutoryjna to jedno z najważniejszych posiedzeń rady w czasie roku.

14 kilogramów narkotyków u mieszkańców gm. Kobiele Wlk.

6 lipca 2020, kategorie: Kurier

Radomszczańscy policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców gminy Kobiele Wlk., związanych z procederem rozprowadzania i produkcji znacznych ilości narkotyków. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 14 kg zakazanych substancji.

Na kąpielisku „Słoneczko” wypoczynek pod okiem ratowników

6 lipca 2020, kategorie: Kurier

Wakacje to czas odpoczynku nad wodą, niestety, coraz częściej z tragicznym finałem. Do utonięć w ostatnich dniach doszło w Drzewicy, Miedznej Murowanej, Bronisławowie i Tomaszowie Mazowieckim. By do takich zdarzeń nie dochodziło, potrzebne są zdrowy rozsądek i nadzór ratowników nad kąpieliskiem. W miniony weekend do krótkiej listy takich bezpiecznych miejsc dołączył Piotrków Trybunalski, gdzie funkcjonowanie […]

Bądź z nami na bieżąco

Pogoda Radomsko z serwisu