NAJŚWIEŻSZE NEWSY

Pieniądze na drogę

2 czerwca 2020, kategorie: Kurier

Fundusz Dróg Samorządowych ponownie hojny dla powiatu radomszczańskiego – w gminie Przedbórz za pozyskane z budżetu państwa pieniądze uda się zmodernizować kolejny odcinek drogi powiatowej relacji Przedbórz – Piskorzeniec.

Pracują prawie pełną parą

2 czerwca 2020, kategorie: Kurier

Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku musieli dostosować się do nowych wymogów sanitarnych i wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. Zajęcia stacjonarne, które mogą się w ten sposób odbywać prowadzone są za szybą a specjaliści wyposażeni zostali m.in. w przyłbice.

Tymczasowy przejazd zostanie. Do końca czerwca.

2 czerwca 2020, kategorie: Kurier

Miał być zlikwidowany a nie będzie. Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego i miejscowości w gminie Grabica mogą spać spokojnie. Tymczasowy przejazd przez budowaną autostradę A1 z niedzieli na poniedziałek nie został zamknięty. Rozmowy z wykonawcą i inwestorem przyniosły skutek – zamknięcie przesunięto na koniec czerwca.

Na ulicach Radomska maseczek coraz mniej

1 czerwca 2020, kategorie: Kurier

Do normalności droga daleka, ale czwarty, ostatni etap, zdejmowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w Polsce, wszedł w życie. Obywatele uczą się nowych zasad, a że jest ich wiele, to przypominamy, jakie aktualnie wytyczne sanitarne obowiązują.

Ku czci partyzantów

1 czerwca 2020, kategorie: Kurier

1 czerwca 1944 roku pod Krzętowem rozegrała się jedna z większych i najlepiej taktycznie przeprowadzonych bitew partyzanckich na terenie ziemi radomszczańskiej. Na pamiątkę tego wydarzenia stowarzyszenie Ziemia Radomszczańska ufundowało specjalną tablicę. Została umieszczona w sąsiedztwie kapliczki w Woli Życińskiej.

Dziecko (na razie) zostawili matce

29 maja 2020, kategorie: Kurier

Ma 19 lat, półtoramiesięczne dziecko i nadużywającego alkoholu partnera. Decyzja sądu jest jednoznaczna – dziecko należy odebrać i umieścić w rodzinie zastępczej lub pieczy zastępczej. Mieszkanka Radomska walczy o synka.

Zmierzy temperaturę, zdezynfekuje dłonie. Specjalna bramka w magistracie

29 maja 2020, kategorie: Kurier

Punkt Indywidualnej Kontroli Sanitarnej stanął w Urzędzie Miasta w Radomsku – to odpowiedź na potrzeby dzisiejszego świata w związku z pandemią koronawirusa. Za stworzenie produktu odpowiedzialna jest radomszczańska firma Diamond Module.

Setne urodziny radomszczanina

29 maja 2020, kategorie: Kurier

Kolejny wielki jubilat w Radomsku. Pan Wacław Cieślak w piątek świętował zacny jubileusz – setne urodziny. Oczywiście w towarzystwie swoich bliskich i znajomych.

Szkolenia dla przedsiębiorców

27 maja 2020, kategorie: Kurier

Czterech partnerów, jeden cel – pomoc przedsiębiorcom. W gminie Bełchatów jeszcze przed pandemią koronawirusa zainaugurowano projekt mający na celu lepsze odpowiadanie na ich potrzeby. Gdy pandemia wybuchła, z pomysłu nie zrezygnowano, a jedynie dostosowano go do obecnych warunków.

Jak się to bawić to się bawić. Na weselach z ponad setką gości

27 maja 2020, kategorie: Kurier

Na tę wiadomość czekali wszyscy którzy planują ślub i wesele, zwłaszcza huczne. Od 6 czerwca rząd zwiększa limity osób mogących brać udział w uroczystościach.

Bądź z nami na bieżąco

Pogoda Radomsko z serwisu