NAJŚWIEŻSZE NEWSY

Dziecko (na razie) zostawili matce

29 maja 2020, kategorie: Kurier

Ma 19 lat, półtoramiesięczne dziecko i nadużywającego alkoholu partnera. Decyzja sądu jest jednoznaczna – dziecko należy odebrać i umieścić w rodzinie zastępczej lub pieczy zastępczej. Mieszkanka Radomska walczy o synka.

Zmierzy temperaturę, zdezynfekuje dłonie. Specjalna bramka w magistracie

29 maja 2020, kategorie: Kurier

Punkt Indywidualnej Kontroli Sanitarnej stanął w Urzędzie Miasta w Radomsku – to odpowiedź na potrzeby dzisiejszego świata w związku z pandemią koronawirusa. Za stworzenie produktu odpowiedzialna jest radomszczańska firma Diamond Module.

Setne urodziny radomszczanina

29 maja 2020, kategorie: Kurier

Kolejny wielki jubilat w Radomsku. Pan Wacław Cieślak w piątek świętował zacny jubileusz – setne urodziny. Oczywiście w towarzystwie swoich bliskich i znajomych.

Jak się to bawić to się bawić. Na weselach z ponad setką gości

27 maja 2020, kategorie: Kurier

Na tę wiadomość czekali wszyscy którzy planują ślub i wesele, zwłaszcza huczne. Od 6 czerwca rząd zwiększa limity osób mogących brać udział w uroczystościach.

Na spacer wkrótce bez maseczek

27 maja 2020, kategorie: Kurier

Wciąż przeszkadzają, ale do ich obecności już się chyba przyzwyczailiśmy. Za kilka dni będziemy mogli odetchnąć pełną piersią. Obowiązek noszenia maseczek zostaje zniesiony – od soboty rozpoczyna się wchodzenie w życie ostatniego, IV etapu luzowania obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa.

Święto wszystkich mam

26 maja 2020, kategorie: Kurier

Mama – przyjaciółka, powierniczka, opoka. 26 maja obchodzi swoje święto. Tego dnia jest szczególnie doceniona. Dostaje kwiaty, ręcznie wykonane laurki od młodszych dzieci. Dobrym pomysłem na upominek jest też przypomnienie mamie o wykonaniu badań – mammografii czy cytologii. Bo przecież zdrowie jest najważniejsze.

Urzędy nareszcie otwarte

26 maja 2020, kategorie: Kurier

Urzędy otwierają się dla petentów. Po wielu tygodniach nakłaniania obywateli do korzystania z e-usług drzwi instytucji ponownie są dla nich otwarte, jednak nie wszystkie i nie w pełnym zakresie.

Będą walczyć z oszustami. Dorabiają się na pandemii

26 maja 2020, kategorie: Kurier

W każdym nieszczęściu znajdzie się ktoś, kto będzie chciał je wykorzystać. Nie inaczej jest w przypadku pandemii koronawirusa. W sieci pojawiają się oferty cudownych lekarstw, oszuści chcą wyłudzić pieniądze nie metodą na wnuczka, a na koronawirusa, a będący w trudnej sytuacji finansowej padają ofiarą nieuczciwych firm pożyczkowych. Walkę z takimi praktykami zapowiada UOKiK.

Pijani za kierownicą

25 maja 2020, kategorie: Kurier

Pijani kierowcy ponownie na drogach powiatu radomszczańskiego – w weekend do policyjnych kronik trafiło dwóch mężczyzn, którzy mieli 2,4 oraz prawie 3 promile alkoholu i nie zawahali się wsiąść za kierownicę.

Najmłodsi w szkolnych murach

25 maja 2020, kategorie: Kurier

Połowa zadeklarowanych dzieci w poniedziałek pojawiła się w klasach 1-3 w szkołach prowadzonych przez radomszczański magistrat. Szkoły są gotowe na przyjęcie najmłodszych a dzieci za szkołą po prostu tęskniły.

Bądź z nami na bieżąco

Pogoda Radomsko z serwisu