NAJŚWIEŻSZE NEWSY

Akcja dezynfekcja w Piotrkowie Tryb.

2 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Epidemia to czas wyjątkowy, w którym wdrażane są wyjątkowe środki ostrożności i ochrony ludności. W Piotrkowie Trybunalskim nie tylko komunikacja miejska podlega dezynfekcji. Dezynfekowane są przystanki miejskiej komunikacji czy parkomaty.

Zobacz więcej

Sieć sklepów na telefon

2 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Bez wychodzenia z domu można zrobić zakupy? Tak i to nie tylko te podstawowe. Baza sklepów dostarczających towary do domów mieszkańców powiatu radomszczańskiego stworzona przez starostwo rozrasta się a niektóre placówki także na własną rękę wywieszają ogłoszenia o tym, że produkty dowiozą lub dostarczą za pomocą paczki.

Zobacz więcej

Targowanie wznowione

2 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Miejskie targowisko w Radomsku ponownie działa – z ograniczeniami, tylko jeden dzień w tygodniu, ale daje klientom możliwość zrobienia zakupów, w szczególności spożywczych.

Zobacz więcej

Kleszczów pomaga szpitalom w walce z pandemią

1 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Pięć podmiotów leczniczych z terenu województwa łódzkiego uzyskało wsparcie na zakup sprzętu i środków niezbędnych do walki z koronawirusem. 2,2 mln zł na ten cel wygospodarował samorząd Kleszczowa.

Zobacz więcej

Większa izolacja = większe bezpieczeństwo

1 kwietnia 2020, kategorie: Kurier

Zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w walce z koronawirusem. W nowej rzeczywistości radzić muszą sobie mieszkańcy i przedsiębiorcy, bo zarówno na jednych jak i drugich nałożono wiele nakazów, niektórym wręcz zabroniono prowadzenia działalności.

Zobacz więcej

Widzialna Ręka w Piotrkowie Tryb.

31 marca 2020, kategorie: Kurier

Potrzebne są zakupy, trzeba wykupić leki lub wyjść z psem a nawet załatwić sprawną lodówkę … w takich codziennych sprawach osoby starsze, które obecnie powinny zostać w domach czy osoby o obniżonej odporności oraz te w kwarantannie wspierają w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie wolontariusze Widzialnej Ręki. Akcję zaczęli rozkręcać 2 tygodnie temu pomoc jest już […]

Zobacz więcej

W Kleszczowie naprawiają wielką dziurę w obwodnicy

31 marca 2020, kategorie: Kurier

Trwa naprawa obwodnicy Kleszczowa. Wielka dziura już została zalana betonem. Zrealizowana w minionym roku inwestycja niedługo cieszyła kierowców, bo na moście pojawiła się wyrwa. Odpowiedzialności za nią nie wziął ostatecznie wykonawca. Gmina naprawę realizuje własnymi środkami.

Zobacz więcej

OSP w akcji, w Maluszynie pomagają mieszkańcom

31 marca 2020, kategorie: Kurier

Na strażaków ochotników zawsze można liczyć. Pokazują to druhny i druhowie z jednostki w Maluszynie w gm. Żytno w powiecie radomszczańskim. Niosą pomoc osobom starszym i chorym. Na razie trzy druhny zajmują się dostarczaniem jedzenia i leków dla mieszkańców Maluszyna i okolic.

Zobacz więcej

Zostań w domu, kolejne ograniczenia w Polsce

31 marca 2020, kategorie: Kurier

Zgodnie z zapowiedziami rząd wprowadził kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa – są rozszerzeniem dotychczas obowiązujących: dotykają każdą grupę społeczną w różnym stopniu, jednak mają jeden cel: jak najwięcej osób ma zostać w domu.

Zobacz więcej

Mimo pandemii, prace w Radomsku trwają

30 marca 2020, kategorie: Kurier

W Radomsku z powodu pandemii jeszcze nie zostały wstrzymane prace przy inwestycjach i na razie nie przesunięto terminów ich realizacji. Jak przebiegają prace?

Zobacz więcej

Bądź z nami na bieżąco

Pogoda Radomsko z serwisu

NAJNOWSZE PROGRAMY

Produkcja przyłbic 3D dla szpitala

W czasie pandemii koronawirusa na wsparcie służby zdrowia decyduje się coraz więcej ludzi, instytucji i firm. Poza szytymi na szeroką skalę maseczkami materiałowymi coraz popularniejszy staje się druk 3D. W Radomsku firma Green Park tworzy ochronne przyłbice dla Szpitala Powiatowego w Radomsku – oczywiście za darmo.

Zobacz więcej

Nowe zakażenia w łódzkim

W województwie łódzkim jest 8 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: – trzech młodych kobiet – jednego dziecka – trzech młodych mężczyzn – jednego mężczyzny w średnim wieku Są to osoby w wieku od 11 do 49 lat. Dwie z tych osób mieszkają w powiecie radomszczańskim. Jest bardzo prawdopodobne, że […]

Zobacz więcej

Rozmowa Dnia 13.03.2020

Gościem Marzeny Andrzejczak w Rozmowie Dnia był Tomasz Kornacki sekretarz Powiatu Radomszczańskiego

Zobacz więcej

Rozmowa Dnia 25.10.2019

Gościem Ireneusza Staszczyka w Rozmowie Dnia była Jolanta Dłubak prezes Stowarzyszenia Muzyki Chóralnej CANTABILE w Radomsku

Zobacz więcej