Do lekarza najlepiej tylko telefonicznie

23 marca 2020, kategorie: Kurier

Tydzień wystarczył radomszczanom na przystosowanie się do nowej sytuacji i nowych wytycznych związanych z korzystaniem ze służby zdrowia. Kolejek pod przychodniami prawie nie ma. Kontakt telefoniczny z ośrodkami podstawowej opieki medycznej oczywiście nie jest idealny, dalej potrzeba cierpliwości, by trafić na wolną linię. Jednak nie jest źle, oceniają zarówno pacjenci, jak i dyrektorzy placówek.

Zobacz także:

 • Udana akcja krwiodawstwa w Kleszczowie

  Ze względu na pandemię i liczne kwarantanny, coraz trudniej jest pozyskać krew, na którą zapotrzebowanie wcale nie maleje. Stąd inicjatywa klubu HDK w Kleszczowie zorganizowania akcji, której celem było uzupełnienie dramatycznych braków w regionalnym banku krwi. Życiodajny płyn postanowiło oddać ponad 30 osób.

  Zobacz więcej
 • Ból zęba sprawdzianem cierpliwości pacjenta

  Korzystanie z opieki zdrowotnej w dobie pandemii koronawirusa wymaga ogromnej cierpliwości i wyrozumiałości. Lekarze specjaliści stosują teleporady, od nich też zależy, czy z pacjentem trzeba spotkać się na żywo. O tym, jak ciężko dostać się chociażby do stomatologa, i to z bólem zęba, na własnej skórze przekonała się mieszkanka gminy Kodrąb w powiecie radomszczańskim.

  Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Bądź z nami na bieżąco

  Pogoda Radomsko z serwisu