Kwarantanna w bełchatowskim szpitalu

21 marca 2020, kategorie: Kurier

Rząd wprowadził stan epidemii w Polsce – tym samym ma możliwość wprowadzania dalszych zakazów i ograniczeń. Lekcje w szkołach zostały zawieszone do Wielkanocy, a kara za załamanie kwarantanny wzrośnie z 5 do 30 tys. zł. Tymczasem w piątek od pełnienia obowiązków trzeba było odsunąć 26 pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Bełchatowie. Osoby te miały kontakt z pacjentką, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Liczba osób zakażonych w wojewódzkim łódzkim w sobotę rano wynosiła 57 osób, późnym popołudniem wzrosła już do 76.

Zobacz także:

 • Udana akcja krwiodawstwa w Kleszczowie

  Ze względu na pandemię i liczne kwarantanny, coraz trudniej jest pozyskać krew, na którą zapotrzebowanie wcale nie maleje. Stąd inicjatywa klubu HDK w Kleszczowie zorganizowania akcji, której celem było uzupełnienie dramatycznych braków w regionalnym banku krwi. Życiodajny płyn postanowiło oddać ponad 30 osób.

  Zobacz więcej
 • Ból zęba sprawdzianem cierpliwości pacjenta

  Korzystanie z opieki zdrowotnej w dobie pandemii koronawirusa wymaga ogromnej cierpliwości i wyrozumiałości. Lekarze specjaliści stosują teleporady, od nich też zależy, czy z pacjentem trzeba spotkać się na żywo. O tym, jak ciężko dostać się chociażby do stomatologa, i to z bólem zęba, na własnej skórze przekonała się mieszkanka gminy Kodrąb w powiecie radomszczańskim.

  Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Bądź z nami na bieżąco

  Pogoda Radomsko z serwisu